Rower gravel - krótki przewodnik po napędach

Przymierzasz się do kupna gravela, ale nie możesz zdecydować się jaki napęd wybrać? Mamy coś dla ciebie! Prezentujemy ekspresowy przewodnik po najpopularniejszych grupach do szutrowców.

Przeczytaj więcej
Rower gravel - jedna czy dwie przerzutki? Napęd 1x11 kontra 2x11

Kupujesz gravela i nie wiesz jaki napęd wybrać? Przedstawiamy ci zalety i wady systemów 1x11 i 2x11.

Przeczytaj więcej
Rower gravel na grupie Shimano GRX czy SRAM Apex? Wyjaśniamy różnice

Shimano GRX niedawno zawojował rowerowy świat. Jak ma się jednak do swojego amerykańskiego konkurenta? Poznaj różnice pomiędzy największymi gravelowymi rywalami!

Przeczytaj więcej
Shimano GRX - którą wersję wybrać do swojego gravela?

Shimano GRX już jest i prezentuje się świetnie! Tylko którą wersję grupy powinien mieć Wasz rower gravel? Rozwiewamy wątpliwości!

Przeczytaj więcej
Rower na pasek - czy będzie dla Ciebie lepszy od łańcucha?

Rowery na pasek to już nie egzotyczna ciekawostka, lecz sprawdzone i bardzo przydatne rozwiązanie. Po co, jak i skąd? Opowiadamy o napędach paskowych.

Przeczytaj więcej
Rower gravel – wszystko co powinieneś wiedzieć

Czym jest gravel? Jakie są różnice pomiędzy takim rowerem a przełajem i szosą? Czy w ogóle jest ci potrzebny, a może to po prostu sztucznie napędzany trend? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Przeczytaj więcej
Piasta planetarna czy przerzutki? Które rozwiązanie będzie lepsze dla Twojego roweru?

Co to piasta planetarna? Czy to rozwiązanie ma w ogóle szansę zastąpić zwykłe przerzutki, a może nadaje się jedynie do starych rowerów miejskich? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Przeczytaj więcej
Buty rowerowe – wybrać buty SPD, zwykłe tenisówki czy jeszcze coś innego?

Zacząłeś dużo jeździć na rowerze i chciałbyś coś więcej od swoich butów, ale nie wiesz co wybrać? Ten poradnik jest dla Ciebie.

Przeczytaj więcej

O blogu

Loca Bikes to wrocławska manufaktura rowerowa. Od 2016 roku wyprodukowaliśmy kilkaset spersonalizowanych rowerów i możemy śmiało powiedzieć, że trochę już na ten temat wiemy. W ramach bloga chcemy się tą wiedzą dzielić i zarażać Was rowerową pasją. Znajdziecie tu liczne porady, a także artykuły o kulturze rowerowej i historii kolarstwa.

Subscribe & Follow

Find us on Facebook