21.jpg
Rower firmowy - jaki rower kupić i jak go rozliczyć?

Alternatywa transportowa, jaką zwłaszcza w ciepłym okresie staje się rower, nie jest już tylko domeną zagorzałych ekologów dbających o czystość środowiska. 

Świadczą o tym choćby puste stojaki na rowery miejskie i wzrost liczby wypożyczeni, regularnie rosnący od momentu wprowadzenie tego rozwiązania w polskich miastach. 

Z roweru firmowego jako alternatywnego dla samochodu środka transportu zaczynają coraz częściej korzystać także polscy przedsiębiorcy. Na rowerach firmowych coraz częściej jeżdżą już nie tylko kurierzy czy pracownicy firm dostarczających jedzenie.

 

 

Jaki rower firmowy kupić?

Wybór rowerów do firmy zależy wyłącznie od fantazji klientów, podobnie jak wyłącznie fantazja klientów i długa, szczegółowa rozmowa dotycząca ich upodobań stają się podstawą do stworzenia oferowanych przez nas w Loca Bikes rowerów firmowych.

W zależności od zamówienia jesteśmy w stanie stworzyć od podstaw w zasadzie dowolnie wybrany model roweru dla firmy, będący dla niej nie tylko oryginalną platformą promocyjną marki, ale też znakiem inwestycji w pasję, z jaką powstają tworzone przez nas rowery. 

Zamiast przeciętnych i typowych dwóch kółek z supermarketu w Loca Bikes jesteśmy więc w stanie zaoferować rozwiązania skrojone w 100% w duchu idei przewodniej marki naszych klientów lub zgodne z całą komunikacją wizualną, w kolorystyce firmy, z jej sygnaturą czy logotypem. 

Jeśli chodzi o design poszczególnych modeli czy rozwiązania techniczne – nie ma dla nas żadnych ograniczeń. Sprawdzamy i testujemy razem z klientem kolejne rozwiązania chcąc stworzyć rower idealny i sprawiający mu tę samą radość, którą czujemy tworząc tak wyjątkowy sprzęt.

 

 

W ramach oferty rowerów dla firm w Loca Bikes możemy stworzyć dowolny spersonalizowany typ roweru przy zbiorowych zamówieniach. Od minimalistycznych, lekkich i wyjątkowo szybkich modeli typu single speed ostre koło, jak Raw Gold, przez sportowe rowery miejskie – bardzo wygodne do poruszania się w przestrzeni wielkomiejskiej dzięki przerzutce w piaście – przykładem w naszej ofercie jest Matt Black 8 speed, po rowery transportowe, tandemy czy rowery górskie. 

Frajda, jaką mogą mieć goście hotelowi zwiedzający najbliższe okolice na wyjątkowych rowerach, które budzą zainteresowanie i zawsze skupiają na sobie uwagę otoczenia, jest już wliczona bezpłatnie w naszą ofertę 

Korzyści z posiadania rowerów firmowych

Rower dla firmy to korzystne rozwiązanie dla wszystkich pracodawców, którym zależy na czasie, omijaniu korków w trakcie transportu, dbałości o zdrowie własne i pracowników, wreszcie: ceniących sobie alternatywny styl życia i troskę o środowisko naturalne. Inne korzyści z zakupu roweru firmowego to:

  • niski koszt eksploatacji i ubezpieczenia zakupionego sprzętu
  • obniżenie kosztów paliwa

Nie do przecenienia są także zadowolenie i energia pracowników, którzy mogą dojeżdżać do pracy na spersonalizowanym sprzęcie zakupionym przez firmę budzącym zainteresowanie przechodniów. 

 

 

A już zupełnie wyjątkowym i oryginalnym prezentem dla cenionego pracownika czy szefa firmy może być stworzony przez Loca Bikes rower specjalnie sygnowany jego nazwiskiem i pomalowany w szczególnie lubiane motywy.

Rowery firmowe a podatki

Osobną kwestią jest z kolei wliczenie kosztu zakupu roweru w uzyskanie przychodu firmy. Wbrew pozorom, rower firmowy może wpisać w koszty prowadzenia firmy nie tylko przedsiębiorstwo ściśle związane z usługami kurierskimi czy transportowymi.

Aby rozliczyć wydatek poniesiony na rower firmowy, musi on spełnić przede wszystkim kryterium wygodnego i szybkiego dojazdu do miejsc pracy lub wykonywania usług dla klientów. Niemal w każdym, dobrze uzasadnionym przypadku może spełniać te funkcje i zostać całkowicie odliczony od podatku VAT. 

Co najważniejsze dla większości przedsiębiorców, dbających o swoje finanse i organizację pracy w firmie: zakup roweru firmowego nie wyklucza zakupu i wrzucenia w koszty prowadzenia firmy samochodu, który może spokojnie służyć do transportu większych towarów lub dalszych wyjazdów służbowych.

Koszty związane z eksploatacją roweru firmowego, jak zakup części czy serwisowanie, także mogą być wpisane w koszty podatkowe dla firmy.

Cena zakupu roweru firmowego w zasadzie jest dowolna, od jego wartości początkowej zależy natomiast ewidencjonowanie w kosztach firmowych.

  • do 3 500 tysiąca zł netto – sprzęt nie musi zostać ujęty przez przedsiębiorcę w ewidencji środków trwałych, jednorazowo zaksięgowany w 13 kolumnie KPiR „Pozostałe wydatki”;
  • powyżej 3 500 tysiąca zł netto – rower kwalifikuje się jako firmowy środek trwały, zwłaszcza jeśli planowane jest używanie go dłużej niż rok; koszt podatkowy jest comiesięcznym odpisywaniem amortyzacyjnym od wartości początkowej pojazdu.

 

 

Rowery dla firm w Loca Bikes

W ofercie naszej rowerowej manufaktury Loca Bikes przygotowaliśmy propozycje dla firm chcących wyposażyć swoich pracowników w zindywidualizowane pod kątem marki rowery firmowe single speed lub 8 speed przeznaczone do wygodnego poruszania się po mieście. 

Jesteśmy w stanie przygotować rowery dla hoteli, restauracji, korporacji, wypożyczalni czy firm prowadzących inną działalność. Zaprojektowane, wyposażone i malowane zgodnie z potrzebami klientów. Nasze rowery tworzymy z wyjątkową pasją od samego początku do finałowych szlifów, oferując sprzęt ekskluzywny i jedyny w swoim rodzaju, skrojony specjalnie według indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Jeśli Twoja firma szuka spersonalizowanych rowerów uszytych na miarę i wyrażających Twoją markę, to napisz do nas na hello@locabikes.com lub zadzwoń na numer 690433252. Pomożemy w wyborze odpowiedniego rozwiązania i dopasujemy je specjalnie dla Ciebie.

(fot. Bartek Sadowski)     

O BLOGU

Na tej stronie zebraliśmy opinie na temat naszych rowerów. Przeczytaj co sądzą o nas eksperci z branży, media i przede wszystkim nasi klienci.

Loca Bikes to wrocławska manufaktura rowerowa. Od 2016 roku wyprodukowaliśmy kilkaset spersonalizowanych rowerów i możemy śmiało powiedzieć, że trochę już na ten temat wiemy. W ramach bloga chcemy się tą wiedzą dzielić i zarażać Was rowerową pasją. Znajdziecie tu liczne porady, a także artykuły o kulturze rowerowej i historii kolarstwa.

SUBSCRIBE & FOLLOW

FIND US ON FACEBOOK

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium