Wyjątkowy rower na zamówienie dla każdego – Loca Bikes

Globalna wioska, jaką stał się nasz świat, ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony mamy bezproblemowy i szybki dostęp do tych samych dóbr i treści, z drugiej - cierpimy na powszechny brak oryginalności. Słuchamy tej samej muzyki, oglądamy te same seriale, nosimy te same ciuchy, używamy tych samych komórek. Czy zatem rower na zamówienie może stać się wyznacznikiem indywidualizmu?

Mieszczuchy na rowery!

Od kilku lat rower miejski stał się jednym z najpopularniejszych środków transportu i wyznacznikiem stylu życia alternatywnego wobec samochodu. Służy już nie tylko jako sposób na aktywność w weekendy, ale po prostu codziennie używany w trakcie dojazdów do pracy czy w inne miejsca. Skraca znacząco czas tracony na stanie w korkach w wielkich miastach, nie mówiąc już o korzyściach dla zdrowia i trzymania formy.


Dowodem popularności i wszechobecności roweru są ulice polskich miast, które roją się od rowerzystów, kiedy tylko zaczynają się cieplejsze dni, a nawet pojedynczy śmiałkowie korzystający z tego środka transportu w czasie gorszej pogody. Stał się dobrem powszechnym, można go kupić na każdym kroku w stosunkowo niewysokich cenach, dlaczego więc warto zainwestować w rower na zamówienie?

Rower na zamówienie – czyli jak to wszystko się zaczęło?

Zacznijmy od początku, czyli od powodów założenia firmy Loca Bikes. Od kiedy rowery pojawiły się w naszym życiu, co w większości przypadków miało miejsce jakieś 15 lat temu, zawsze coś nam w nich nie pasowało. Lata mijały, zmienialiśmy się my i nasze potrzeby, aż wreszcie dotarło do nas w pełni, że rowery kupowane w sklepach nigdy nie będą w stanie spełnić wszystkich wymagań. To my musieliśmy dostosować się do zakupionego sprzętu, nie on do nas. Z chęci zmiany tej sytuacji powstało Loca Bikes – rowerowa manufaktura pozwalająca nam na dopracowanie najdrobniejszych szczegółów wyposażenia i wykończenie każdego pojazdu wychodzącego z naszych rąk. Efekt tych starań wspomina jedna z naszych klientek, Anna Wiosnowska: To była „miłość od pierwszego przejazdu”. (…) Po chwili rozmowy z Aleksandrem wiedziałam, że to jest to! To fachowcy i ludzie, którym naprawdę zależy, żeby ich klienci czuli się związani z rowerem!

Rower na zamówienie z Loca Bikes – co go wyróżnia?

  • Naszą pracę zaczynamy od rozmowy z klientem i w zależności od jego potrzeb oraz stylu życia proponujemy mu rower ostre koło lub rower miejski.
  • Części zamawiamy bezpośrednio od producentów i testujemy „na żywym organizmie” w zależności od upodobań klientów. Aleksander dobierał pode mnie każdą najmniejszą cześć i kazał testować różne rozwiązania – opowiada o pracy nad jej modelem Anna Wiosnowska.
  • Indywidualnie dopasowujemy też geometrię ram, dzięki czemu rowery LOCA Bikes odznaczają się wyjątkową zwrotnością, precyzją reakcji na ruchy prowadzącego i pozwalają na aerodynamiczną pozycję - Każdy dzień jazdy na nim to poezja. Jak kupujesz nowe auto i codziennie rano cieszysz się, że do niego wsiądziesz, efekt jest ten sam z rowerem od LOCA Bikes. Każdemu kto jeździ na rowerze i szuka czegoś pod siebie polecam chłopaków – opowiada Wicher, który o Loca Bikes dowiedział się od znajomej.
  • Wisienką na torcie pracy nad Loca Bikes jest ręcznie malowana rama roweru. Życzysz sobie mieć na niej swoje imię lub portret ulubionego bohatera komiksowego czy filmowego? Nie ma problemu! Mój rower jest wyjątkowy i wyjątkowo pasujący do mojej osobowości, bo złoty – śmieje się Anna Wiosnowska.


Indywidualizm przede wszystkim

Dwa lata działalności Loca Bikes pokazały nam, że nasi klienci coraz bardziej cenią sobie możliwość spersonalizowania takiego produktu, jakim są rowery. Wrocław, gdzie mieści się siedziba Loca Bikes, to już dla nas za mało, bo nasze produkty trafiły m.in. do Singapuru, Izraela czy Berlina, stając się i tam wyznacznikami miejskiego, nowoczesnego stylu i tak poszukiwanego indywidualizmu. W planach naszych klientów jest też np. Bornholm, gdzie wyprawę planuje Michał Wasiński, kolejny klient i rowerowy kolekcjoner: mam dylemat, który rower tam zabrać: Loce czy Schindelka. Myślę, że tym razem przetestuję Loce ze względu na szybkość. (…) Rower jest leciutki, zwinny i daje dużo frajdy z jazdy. Zwracam zawsze uwagę na to jak jeździ czy jest cichy i jak jest wykonany. A tu jest ze wszystkim bardzo dobrze – mówi.

Każdemu, kto jeździ na rowerze i szuka czegoś pod siebie - polecam chłopaków – podsumowuje naszą współpracę Wicher i tego zamierzamy się trzymać!

Jeśli marzysz o rowerze uszytym na miarę i wyrażającym Twoją osobowość to napisz do nas na hello@locabikes.com lub zadzwoń na numer 690433252.

O BLOGU

Na tej stronie zebraliśmy opinie na temat naszych rowerów. Przeczytaj co sądzą o nas eksperci z branży, media i przede wszystkim nasi klienci.

Loca Bikes to wrocławska manufaktura rowerowa. Od 2016 roku wyprodukowaliśmy kilkaset spersonalizowanych rowerów i możemy śmiało powiedzieć, że trochę już na ten temat wiemy. W ramach bloga chcemy się tą wiedzą dzielić i zarażać Was rowerową pasją. Znajdziecie tu liczne porady, a także artykuły o kulturze rowerowej i historii kolarstwa.

SUBSCRIBE & FOLLOW

FIND US ON FACEBOOK

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium