Lekki rower damski – jaki typ będzie dla Ciebie najlepszy na miasto?

Damka, gravel, a może ostre koło? Jaki rower będzie najlepiej sprawdzał się do komunikacji w mieście? Który będzie najlżejszą konstrukcją?

Przeczytaj więcej
Ostre koło czy single speed - jaki rower wybrać?

Rowery z ostrym kołem mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Czy warto wybrać rower z tego typu napędem? Czym różni się on od dobrze wszystkim znanego wolnobiegu? Na co zwrócić uwagę kupując rower typu ostre koło? Jak dostosować swoja obecną ramę do tego typu napędu? Ten artykuł powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Przeczytaj więcej
Rower miejski nie tylko w mieście!

Artykuł o rowerach miejskich dla mężczyzn.

Przeczytaj więcej
Rowery Loca Bikes polecane przez Men's Health

W majowym wydaniu miesięcznika Men's Health przeczytacie o naszych rowerach. Redakcja MH rekomenduje je dla osób, które szukają wyjątkowego jednosladu. 

Przeczytaj więcej
Ostre koło - historia, kultura i filozofia

„Zawsze możesz dodać coś do roweru, jednak dojdziesz do stanu, w którym nie będziesz mógł nic więcej odjąć. I to właśnie jest ostre koło”. Tak powiedział kiedyś legendarny Graeme Obree. Brzmi ciekawie? Na linię, gotowi, start!

Przeczytaj więcej
Jak powstają rowery Loca Bikes?

Ciekawi Cię jak tworzymy nasze rowery? Z tego artykułu dowiesz się jak wygląda cały proces od pomysłu przez projekt po realizację. Loca Bikes produkuje rowery na zamówienie.

Przeczytaj więcej
Rama ostre koło - o geometrii

Chcesz dowiedzieć się na co zwracać uwagę jeśli chodzi o geometrię ramy rowerowej? W tym artykule odpowiemy jakie cechy ramy ostrego koła wpływają na sterowność, jakie na stabilność, a jakie jeszcze na pozycję podczas jazdy. 

Przeczytaj więcej
Ostre koło - o pięknie, designie i kurierce.

Jak to ktoś kiedyś stwierdził - patrząc na ostre koło nie możesz nie dostrzec mechanicznego piękna jego prostoty. To prawda, nie możesz. O pięknie, designie i kurierce. 

Przeczytaj więcej

O blogu

Loca Bikes to wrocławska manufaktura rowerowa. Od 2016 roku wyprodukowaliśmy kilkaset spersonalizowanych rowerów i możemy śmiało powiedzieć, że trochę już na ten temat wiemy. W ramach bloga chcemy się tą wiedzą dzielić i zarażać Was rowerową pasją. Znajdziecie tu liczne porady, a także artykuły o kulturze rowerowej i historii kolarstwa.

Subscribe & Follow

Find us on Facebook