Pomysł na ten artykuł nadszedł naturalnie. Jest on w końcu bezpośrednim następstwem naszych działań, w szczególności tych na przestrzeni ostatniego roku. Od samego początku naszej działalności lokalność była dla nas jedną z kluczowych wartości. Projekty nowych ram zawsze były tworzone na miejscu, podobnie jak cały nasz design. Malowania to efekt współpracy naszego grafika, Tadka, oraz wrocławskich lakierni.
Po zaprojektowaniu, wyprodukowaniu i pomalowaniu ramy przychodzi czas na podzespoły - tu również staramy się korzystać z polskich rozwiązań. Na sam koniec zostaje zaś złożenie całego roweru - ta część procesu przeprowadzana jest na miejscu w naszej siedzibie.
Jak sami widzicie, większość elementów produkcji odbywa się na terenie naszego kraju.
Jakie polskie produkty znajdziecie w naszej ofercie?
W tym momencie z nowości w naszej ofercie znajdziecie m.in. stalowego gravela, tworzonego we współpracy z Kamilem z Kajak Custom - rzemieślnikiem, tworzącym stalowe ramy na zamówienie w sercu Beskidów.
Nasz flagowy model, czyli gravele aluminiowe, a także nasze rowery miejskie doczekały się natomiast niemałej ewolucji.
Produkcję wszystkich ram aluminiowych, z sukcesem udało nam się przenieść w całości do Polski. Koła to również lokalna robota, zaplatają nam je nasi koledzy z Wojczal Bikes, ośki to częstochowskie BB Components, a za przepiękne malowania na mokro niezmiennie odpowiada Mikołaj z jego wrocławską lakiernią Dreamworkers.
Po co nam produkcja w Polsce?
Ale zaraz, przecież za granicą byłoby taniej, a produkcja w Polsce, to tona dodatkowych kosztów! Zdecydowanie tak, jednak jednocześnie idzie za tym:
Wspieranie polskich przedsiębiorstw
Dzięki skupieniu naszego biznesu wokół lokalnych rozwiązań jesteśmy w stanie wspierać inne polskie biznesy, tworzące produkty bliskie naszemu sercu. Dzięki temu możemy przyczyniać się do tworzenia swoistego ekosystemu i wraz z innymi lokalnymi firmami rozwijać polską branżę rowerową.
Kontrola nad procesem
Przeniesienie produkcji do naszego kraju pozwoliło nam zdecydowanie lepiej zarządzać całym procesem. Do fabryki naszych ram aluminiowych jedziemy niecałe 200 km. Nie ma więc problemu, żeby przedyskutować nowy projekt na żywo czy zrobić niezbędne poprawki, a bliska odległość i partnerska relacja pozwalają nam skutecznie wprowadzać nowe produkty na rynek i udoskonalać te istniejące. Przykładowo, wprowadzenie nowej generacji naszych ram miejskich ze specjalnie zaprojektowanymi dla nas hakami, stało się możliwe właśnie, dzięki bliskiej współpracy z naszą fabryką w Ziemięcicach obok Gliwic.
Współpraca z lokalnymi dostawcami pozwala znacznie ograniczyć ryzyko opóźnień, związanych z logistyką i transportem. Jest to niezwykle ważne, ponieważ COVID i wojna na Ukrainie spowodowały załamanie łańcuchów dostaw i w konsekwencji wielomiesięczne opóźnienia w dostawach rowerów i części wielu producentów.
Loca Bikes - gravele i rowery miejskie w Warszawie i Wrocławiu
Również jeśli chodzi o kontakt z klientami, staramy się działać regionalnie. W ostatnich tygodniach pracowaliśmy nad otwarciem nowego miejsca na rowerowej mapie stolicy. Z dumą możemy napisać, że od niedawna, nasze rowery możecie znaleźć, poza Wrocławiem, również na Saskiej Kępie, w pobliżu serwisu Bicyckleta. Przymierzycie się tam do każdego modelu naszych rowerów. Uzgodnicie również konfigurację i złożycie zamówienie z pomocą naszego kolegi Piotra.
Dzięki temu, że nowy lokal jest jedynie 350 kilometrów od naszej siedziby, wciąż możemy skrupulatnie czuwać nad całym procesem, a nowi klienci mają zapewnioną jak najlepszą komunikację.
Więcej o nowym lokalu możecie przeczytać tu.
Ograniczenie wpływu na środowisko
Wreszcie, przechodzimy do wartości, która jest z naszą firmą praktycznie od początku - czyli dbałości o nasze środowisko. Zachęcenie większej ilości osób do przesiadki na rower zawsze było naszym celem. Sama produkcja niewątpliwie generuje jednak wiele odpadów i zanieczyszczeń.
Dzięki przeniesieniu możliwie dużej ilości produkcji na teren naszego kraju oraz na teren Unii Europejskiej możemy ograniczyć cenę, jaką ponosi środowisko przez długodystansowe dostawy czy nieodpowiednie gospodarowanie odpadami. W ten sposób dążymy do minimalizacji ilości zanieczyszczeń generowanych przez naszą działalność, w myśl wartości, że rower ma być eko!
Lokalna produkcja to również pewność, że pracownicy ze współpracujących z nami firmami są opłacani zgodnie ze standardami europejskimi.
Loca Bikes = local
Przeniesienie naszej produkcji w tak dużym stopniu do Polski to także zacieśnienie kontaktu z lokalną społecznością - pozwala nam na nawiązywanie głębszej relacji zarówno z producentami, podwykonawcami, jak i Wami - klientami.
Dzięki temu jesteśmy w stanie w znacznie bardziej odpowiedzialny sposób kontrolować nasz rozwój, wzmacniać naszą markę i przede wszystkim, oferować Wam produkty jak najlepszej jakości.
Ostatnie lata utwierdziły nas w przekonaniu, że lokalna działalność ma sens i zdecydowanie się opłaca - szczególnie w branży tak opartej na budowaniu społeczności, jak branża rowerowa.
Jeżeli chciałbyś obejrzeć w Warszawie nasze rowery gravelowe lub rowery miejskie, zapraszamy serdecznie do kontaktu z Piotrem pod nr telefonu: 571 442 337. Wszystkie osoby z Wrocławia i okolic niezmiennie zachęcamy do odwiedzenia naszego showroomu i siedziby firmy na ulicy Redarów 28. Czekamy na Was od poniedziałku do piątku, zapraszamy!